03 mai 2008

Tüdruk, kes väljus vaikusestSee on Fiona Bollagi tõsieluline raamat. Fiona sündis kurdina. Väliselt oli ta nagu iga teinegi laps ja miski ei viidanud puudele. Kasvades aga märkasid vanemad, et temaga pole kõik nii nagu olema peaks. Uuringud haiglas kinnitasid kurba tõde, Fiona ei kuule ainsatki heli.
Lapsena saab ta kohmaka kuulmisaparaadi, mille kaudu võis müra tajuda. Kõnelema õpib Fiona ise oma häält kuulmata, samuti õpib ta ennast väljendama nii, et teised temast aru saaksid.
Kuueteistaastaselt saab ta sisekõrva implantaadi ja nüüd avaneb senini tundmatu helide maailm. Kui võrratult rikkamaks muutub tema elu ja Fiona võtab seda kui väärtuslikku kingitust.

Mõtlemisainet elu väärtuste üle pakkus ka Veikko Raagmetsa kursus enesemotivatsioonist, millest hiljuti osa võtsin. Nimelt soovitas ta keskenduda sellele, mis sul juba on ja mille eest peaksid tänulik olema. Leida igas päevas kiirete asjatoimetuste kõrval üks asi ja olla sellele tänulik. Mis ühele inimese on nii tavaline, et võime seda endastmõistetavaks pidada, ei pruugi teisel nii olla.

Kommentaare ei ole: