03 detsember 2009

Jõulukuu raamatupakist

Laste lugemislauale jõudis Kätlin Vainola õpetlik raamat "Metsaelu aabits". Tõetruud kodumaise looduse pildid joonistas Kristina Reineller.
Raamatu peategelaseks on rebane. Rebaseema ja rebaseisa said tuttavaks talve lõpus. Nüüd, kui rebasepojad on sündinud, käib perele toitu toomas isa. Rebaseema aga on kodune, tal on pesas viis imearmast kutsikat. Metsa aga on saabunud kevad. Puudel puhkevad pungad, seemnetest sirgub väike puu.
Läbi suve, sügise ja talve liikudes saab lugeja teada, kuidas elavad eri aastaaegadel metsas putukad, linnud ja loomad. Vahepeal läheb lugu ohtlikuks ka - metsas puhkeb tulekahju. Õnneks pääseb rebasepoiss tervena õdede-vendade juurde tagasi.
Raamatuga on kaasas Fred Jüssi loodushäältega plaat. Selle pealt saab kuulata erinevaid metsahääli.

Teinegi raamat lastele.
Andrus Kivirähk"Kaka ja kevad" on tähelepanu köitnud: mõnda täiskasvanut šokeerinud, aga lapsi huvitab, sest eile käis ramatukogus juba kolm last seda küsimas. Ise lugesin jutukogu kaanest kaaneni läbi ja ei kohanud ühtegi roppust. Ainult ühes loos on peategelaseks kaka ja ühes puuks, kuid need on normaalse elu juurde kuuluvad nähtused. Lugeja ette astuva veel punapäine viiner, munevad sokid, loll jope. Lisaks neile veel terve parv veidraid olevusi, kellel varem pole olnud võimalust lasteraamatusse pääseda.
Mõnusale humoorikale raamatule on pildid joonistanud Heiki Ernits.

Kommentaare ei ole: